نحوه ی ثبت نام بن خرید کتاب نمایشگاه بین...

-

نحوه ی ثبت نام بن خرید کتاب نمایشگاه بین المللی کتاب اردیبهشت 97

امسال بن خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تنها برای دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی می باشد و دیگر این بن کارت ها برای دانش آموزان صادر نمی گردد.

زمان ثبت نام:  از 30 فروردین  تا ساعت 24 روز  چهارشنبه ( 5 اردیبهشت ) 1397و از طریق سامانه ثبت نام  بن کارت دانشجویی به آدرس  bon.tibf.irاست.

 

ثبت نام در سامانه بن کارت خرید کتاب امسال به سه شکل انجام می شود.

 1-      ثبت نام با کارت ملی هوشمند(برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند)

2-      ثبت نام به شکلnfc(کارت مجازی) برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند ندارند، داشتن تلفن همراه با سیستم اندروید و نصب نرم افزار همراه شهر(برای دریافت کلیک کنید)  الزام ثبت نام در این بخش است.

3-      ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی: دراین روش بن کارت از طریق بانک شهر و کیوسک های شهر نت به متقاضیان داده می شود.

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن از طریق  کارت ملی هوشمند

 1. متقاضی میبایست دارای کارت ملی هوشمند باشد.

 2. صحت شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ثبت نام جهت ارسال رمز اعتبار الزامیست.

 3. انجام تراکنش صرفا از طریق کارت ملی هوشمند انجام میپذیرد، لذا به همراه داشتن آن در زمان مراجعه به محل نمایشگاه الزامیست.

 4. به منظور انجام تراکنش کارت ملی هوشمند از قسمت تعیین شده در دستگاه های پوز وارد دستگاه شده و پس از وارد کردن رمز، فرایند تراکنش تکمیل میگردد.

 

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن از طریق فناوریNFC

1-گوشی تلفن همراه میبایست مجهز به فناوریNFC باشد.

2-ورژن سیستم عامل تلفن همراه اندروید با ورژن 4.4 و یا بالاتر باشد.

3- نرم افزار همراه شهر بانک شهر برروی تلفن همراه نصب باشد.

4-قابلیتNFC تلفن همراه و همچنین نرم افزار همراه شهر میبایست فعال باشد.

 5-صحت شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ثبت نام جهت ارسال رمز اعتبار الزامیست.

 6-انجام تراکنش صرفا از طریق گوشی تلفن همراه انجام میپذیرد، لذا به همراه داشتن آن در زمان مراجعه به محل نمایشگاه الزامیست.

 7-به منظور انجام تراکنش از طریق فناوریNFC ، باید تلفن همراه خود را (که همراه شهر برروی آن نصب و همچنین کارت متقاضی اضافه گردیده است) برروی دستگاه های پوز مستقر در فروشگاهها نزدیک نموده، سپس منتظر درخواست رمز جهت تکمیل عملیات باشند.

 

نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن به روش صدور کارت فیزیکی

1-بن کارتهای صادر شده پس از احراز هویت و تطبیق مدارک متقاضی و کسب اطمینان ازصحت آنها با اطلاعات ثبت شده در زمان ثبت نام صرفا تحویل شخص متقاضی میگردد. لذا از مراجعه افراد غیر از متقاضی اصلی در زمان دریافت کارت جدا خودداری نمائید.

2-با همراه داشتن اصل مدارک هویتی، دریافت کارت به دو روش ذیل انجام میپذیرد:

1)  مراجعه به شعب و باجههای بانک شهر

 2) استفاده از کیوسک های مستقر درشعب شهرنت بانک شهر در سراسرکشور

نکته مهم: متقاضیان صدور کارت ملی هوشمند و فناوریNFC ، نیزدر صورت نیاز به صدور فیزیک کارت، میتوانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند. در اینصورت امکان بهر برداری از کارت ملی هوشمند و یا فناوریNFC برای این دسته از متقاضیان پس از صدور فیزیک کارت میسر نخواهد بود.

 

توجه: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند و یا پیشخوان‌های شهرنت سراسر کشور مراجعه کنند.

توجه: هر فرد تنها می تواند یک‌بار تقاضای بن کارت داشته باشد

توجه: بن کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود و افرادی که روش کارت مجازی را انتخاب می کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند.

مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه. مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نمی باشد.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

 

مبلغ موجود در کارت‌ها 1،000،000  ریال است که 400،000  ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 600،000 ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می‌شود.

 

تاریخ اعتبار کارت ها: فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران  قابل استفاده است.